Atrakcje

Niechorze to miejscowość wypoczynkowa, do której z roku na rok przyjeżdża coraz większa liczba turystów. Powodzenie, jakim cieszy się Niechorze można przypisywać pięknej, czystej, piaszczystej plaży oraz przyjaznemu klimatowi, nie bez znaczenia jednak pozostają także atrakcje, jakie proponuje miasto i jego okolica.

Pierwszym miejscem, które każdy turysta przyjeżdżający do Niechorza powinien odwiedzić jest latarnia morska, o której mówi się, że jest jednym z najpiękniejszych tego typu obiektów na całym polskim wybrzeżu. Latarnia góruje nad okolicą, jej światło dostrzec można z odległości 20 mil morskich, które równe są 37 km! Dzięki tarasowi widokowemu mieszczącemu się na latarni goście Niechorza mają szansę zobaczyć piękną panoramę miasta.
Skoro o latarniach mowa, będąc na wczasach w Niechorzu nie można zapomnieć o wizycie w Parku Miniatur Latarni Morskich. Podczas jednej wycieczki turyści mają szansę zobaczyć niemal wszystkie latarnie morskie polskiego wybrzeża. A raczej ich miniatury wykonane w skali 1:10.
Wybierając się na objazdową wycieczkę warto odwiedzić Trzęsacz i ruiny piętnastowiecznego kościoła. Według podań historycznych świątynia została wybudowana w odległości ok. 2 km od brzegu morza. Temu, że dziś znajduje się na szczycie klifu, zaledwie kilka metrów od zburzonych morskich fal winne są procesy abrazyjne.
Inną atrakcją związaną z nadmorskim charakterem miejscowości jest Muzeum Rybołówstwa Morskiego. W okazałej willi z lat 30. XX wieku, oprócz muzeum, mieści się Punkt Informacji Turystycznej. Stałą ekspozycję stanowi wystawa „Rybołówstwo bałtyckie”. W muzeum zobaczyć można także kolekcję ptaków morskich oraz spreparowane okazy fok szarych.
Jedną z największych atrakcji Niechorza stanowi „Ciuchcia retro”, czyli miejscowa kolejka wąskotorowa. Przez cały dzień kursuje ona między nadmorskimi miejscowościami, oprócz Niechorza na jej trasie leżą takie miejscowości, jak Trzęsacz, Rewal i Pogorzelica. „Ciuchcia” zabiera nas w podróż po okolicy, ale także… w podróż do przeszłości! Stare wagony i zabytkowy parowóz sprawiają, że nasza wycieczka ma naprawdę wyjątkowy charakter.