Rekreacja

Wybierając noclegi w Niechorzu w naszym obiekcie, możecie być pewni, że zawsze czeka tu na Was wiele atrakcji, ponieważ okolica naszego ośrodka sprzyja aktywnemu wypoczynkowi! Gościom lubiącym pływać polecamy przede wszystkim morze – żaden basen nie zapewni takich wrażeń, jakie daje pływanie na falach Bałtyku! Osobom, które nie przepadają za sportami wodnymi proponujemy wizytę w dwóch ośrodkach sportowych mieszczących się nieopodal obiektu Luna.

 

Na tym jednak nie kończą się atrakcje! Nasi Goście, którzy zdecydowali się spędzić wakacje nad morzem w miejscowości Niechorze mogą skorzystać z lokalnych rozrywek i odwiedzić wiele ciekawych miejsc w okolicy.

Proponujemy:

  • odwiedzić latarnię morską w Niechorzu – pobudowana została w 1866 roku na klifie i jej wysokość sięga 45 metrów. Z tarasu rozciąga się malowniczy widok na Wybrzeże.
  • zobaczyć ruiny gotyckiego kościoła w Trzęsaczu – budynek wzniesiono w XII wieku na klifie aż 2 kilometry od linii brzegowej. Dziś pozostała po nim tylko część ściany, reszta osunęła się do morza.
  • obejrzeć wiatrak w Lędzinie – to stary holenderski wiatrak z 1723 roku, który pracował zgodnie ze swoim przeznaczeniem jeszcze w latach 60-tych XX wieku.
  • przejechać się trasą Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej – to prawdziwa duma Wybrzeża. Trasa wiedzie od Gryfic do Pogorzelicy i ma 39,5 km.
  • przejść się na spacer – jednym z piękniejszych terenów do spacerowania jest sosnowy bór bażynowy w okolicy Pogorzelicy. Warto też wybrać się Szlakiem Nadmorskim im. Czesława Piskorskiego czy deptakiem o wdzięczniej nazwie Aleja Róż i Zakochanych z Niechorza do Rewala.
  • przejechać się rowerem – w Niechorzu, jak i najbliższej okolicy rozciąga się wiele szlaków rowerowych o zasięgu lokalnym. Do ciekawych propozycji należą: trasa łącząca Rewal i Niechorze, ścieżka prowadząca z Pobierowa do Pustkowa, trasa biegnąca obok najważniejszych atrakcji Trzęsacza, Dreżewa i Pustowa; ścieżka wiodąca częściowo przez lasy w okolicach Pobierowa. Nasi Goście z pewnością nie będą się tu nudzić, a my chętnie podpowiemy, co warto zobaczyć i gdzie warto się wybrać.