Rekreacja

rekreacja

Wybierając noclegi w Niechorzu w naszym obiekcie, możecie być pewni, że zawsze czeka tu na Was wiele atrakcji, ponieważ okolica naszego ośrodka sprzyja aktywnemu wypoczynkowi! Gościom lubiącym pływać polecamy przede wszystkim morze – żaden basen nie zapewni takich wrażeń, jakie daje pływanie na falach Bałtyku! Osobom, które nie przepadają za sportami wodnymi proponujemy wizytę w dwóch ośrodkach sportowych mieszczących się nieopodal obiektu Luna.

 

Nocleg w Niechorzu jest zatem doskonałym rozwiązaniem zarówno dla miłośników nieco bardziej aktywnych form spędzania wolnego czasu, jak i dla osób pragnących zgłębić tajniki okolicznych zabytków, za którymi kryje się masa interesujących historii. Tylko od Państwa zależy, na jaką formę wypoczynku się Państwo zdecydują. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby w udany sposób połączyć różne rodzaje rekreacji, w zależności od aktualnego samopoczucia — bogactwo możliwości to jeden ze znaków rozpoznawczych tego regionu!

Wypoczynek i rekreacja — Luna Niechorze

Lista niezwykle ciekawych punktów na mapie okolicy naszego ośrodka jest długa, a poszczególnych atrakcji z pewnością wystarczy na niejeden urlop. Poza wspomnianymi szlakami pieszymi oraz rowerowymi — z których warto wyróżnić chociażby wspomnianą już trasę śladami rybołówstwa — na odkrycie czeka również wiele rozmaitych pomników, punktów widokowych, ciekawych konstrukcji architektonicznych czy też wspaniałe parki i rezerwaty. Dodatkową zaletą jest fakt, że znaczna część tego typu atrakcji znajduję się w stosunkowo niewielkiej odległości od centrum Niechorza.

To jednak nie wszystkie aktywności rekreacyjne, czekające na gości naszego ośrodka. Spragnionym wrażeń w towarzystwie najbliższych polecamy między innymi kręgielnię, kompleks sportowy, baseny czy też skatepark. Ciekawym pomysłem na spędzanie wolnego czasu jest także wizyta w muzeum figur woskowych, a miłośników natury z pewnością zadowoli motylarnia w Niechorzy. Muzeum miniatur latarni morskich to z kolei doskonała opcja dla całej rodziny, podobnie jak park linowy czy też letnie kino. A dla tych, którzy pragną po prostu cieszyć się pogodą i wsłuchiwać w szum uderzających fal, zawsze pozostaje niezawodna wizyta na plaży.

Postaw na rekreację — odwiedź Niechorze!

Połączenie aktywnej rekreacji ze zdrowym i spokojnym wypoczynkiem to najlepszy przepis na udany urlop. Aby uzyskać więcej informacji na temat możliwości noclegu w ośrodku Luna, zachęcamy do sprawdzenia pozostałych sekcji naszej strony internetowej. Zapraszamy również do kontaktu w przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości odnośnie oferty.

Na tym jednak nie kończą się atrakcje! Nasi Goście, którzy zdecydowali się spędzić wakacje nad morzem w miejscowości Niechorze mogą skorzystać z lokalnych rozrywek i odwiedzić wiele ciekawych miejsc w okolicy.

Proponujemy:

  • odwiedzić latarnię morską w Niechorzu – pobudowana została w 1866 roku na klifie i jej wysokość sięga 45 metrów. Z tarasu rozciąga się malowniczy widok na Wybrzeże.
  • zobaczyć ruiny gotyckiego kościoła w Trzęsaczu – budynek wzniesiono w XII wieku na klifie aż 2 kilometry od linii brzegowej. Dziś pozostała po nim tylko część ściany, reszta osunęła się do morza.
  • obejrzeć wiatrak w Lędzinie – to stary holenderski wiatrak z 1723 roku, który pracował zgodnie ze swoim przeznaczeniem jeszcze w latach 60-tych XX wieku.
  • przejechać się trasą Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej – to prawdziwa duma Wybrzeża. Trasa wiedzie od Gryfic do Pogorzelicy i ma 39,5 km.
  • przejść się na spacer – jednym z piękniejszych terenów do spacerowania jest sosnowy bór bażynowy w okolicy Pogorzelicy. Warto też wybrać się Szlakiem Nadmorskim im. Czesława Piskorskiego czy deptakiem o wdzięczniej nazwie Aleja Róż i Zakochanych z Niechorza do Rewala.
  • przejechać się rowerem – w Niechorzu, jak i najbliższej okolicy rozciąga się wiele szlaków rowerowych o zasięgu lokalnym. Do ciekawych propozycji należą: trasa łącząca Rewal i Niechorze, ścieżka prowadząca z Pobierowa do Pustkowa, trasa biegnąca obok najważniejszych atrakcji Trzęsacza, Dreżewa i Pustowa; ścieżka wiodąca częściowo przez lasy w okolicach Pobierowa. Nasi Goście z pewnością nie będą się tu nudzić, a my chętnie podpowiemy, co warto zobaczyć i gdzie warto się wybrać.