Nadmorska Kolej Wąskotorowa

Pomysł na fantastyczne popołudnie? Zwiedzanie okolicy z okna Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej! To świetny sposób na to, aby zapewnić sobie masę niezapomnianych wrażeń. Odwiedzacie Niechorze w pojedynkę czy przybyliście tu całą rodziną? Bez względu na okoliczności przejażdżka zabytkową, niemal 100-letnią ciuchcią, powinna znaleźć się na wakacyjnej liście „do zrobienia”!

Co warto wiedzieć o jednej z największej atrakcji Niechorza?

Nadmorska Kolej Wąskotorowa finansowana jest przez gminę Rewal. Obecnie – od 30 kwietnia do 30 września 2022 – funkcjonują dwie trasy o łącznej długości około 50 km. Przebiegają przez takie miejscowości, jak m.in. Gryfice, Paprotno, Trzęsacz, Rewal, Śliwin, Niechorze oraz Pogorzelica. Największą atrakcję stanowi odrestaurowana zabytkowa kolej. Turystów można wieźć lokomotywa spalinowa Lxd2 lub wagon motorowy MBX (w zależności od trasy). Wnętrza składu zostały natomiast odnowione i dostosowane do potrzeb pasażerów. W środku, prócz wygodnych siedzisk i ogrzewania, znajdują się również toalety.

Bilety i przystanki

Turyści mogą skorzystać z zakupu biletu indywidualnego w jedną stroną lub obie. Rodziców z dziećmi zachęcamy do zakupu biletu rodzinnego. Najbardziej opłacalną opcję stanowi bilet całodzienny, na podstawie którego można przemieszczać się taborem w dowolny sposób.

Na wybór czekają dwie trasy: między Gryficami a Pogorzelicą oraz między Pogorzelicą a Trzęsaczem. Bilety, ważne w dniu zakupu, można wykorzystać do tego, aby wysiąść na wybranej przez siebie stacji, zwiedzić okolicę i wrócić do miejsca docelowego. Bilety należy nabyć bezpośrednio o konduktora, płacąc gotówką lub kartą. Na wybranych przystankach (w Rewalu, Trzęsaczu i Pogorzelicy) znajdują się też kasy biletowe.

Prawda, że brzmi wspaniale? Z tej przyjemnej rozrywki można skorzystać podczas pobytu w hotelu Luna. Stacja kolejowa mieści się w odległości niecałych 25 minut spacerem lub 5 minut samochodem. To naprawdę niewiele, zwłaszcza dla osób, które przed wycieczką chcą bliżej przyjrzeć się samemu miasteczku.

Aktualne ceny oraz rozkład jazdy warto sprawdzić jeszcze przed przyjazdem do Niechorza na stronie http://www.kolej.rewal.pl/. Serdecznie zapraszamy!