Lokalizacja

Niechorze to urocza miejscowość wypoczynkowa w województwie zachodniopomorskim. Od północy miasteczko sąsiaduje z Morzem Bałtyckim, od południa – z jeziorem Liwia Łuża. Mieszkańcy i stali bywalcy Niechorza dzielą miasto na dwie części. Starsza z nich – zachodnia, obfituje w zabytki, w części wschodniej znajdziemy bary, puby, lodziarnie, restauracje, a wśród nich popularne w całej Polsce smażalnie ryb. Główną ulicą Niechorza jest ulica Bursztynowa – przy niej usytuowany jest nasz obiekt. Kilkuminutowy spacer wystarczy, byśmy dotarli stąd do pięknej, szerokiej, a jednak niezbyt zatłoczonej plaży. Nieopodal naszego obiektu znajdują się także dwa duże obiekty sportowe, które z całą pewnością spodobają się wielbicielom aktywnego wypoczynku.

W obrębie wspomnianej już zachodniej części miejscowości czekają liczne obiekty zabytkowe, które choć na chwilę przeniosą Państwa do czasów minionych. Stare rybackie kamienice z bogato zdobionymi bramami, dawne zagrody dla zwierząt czy też górująca nad wszystkim latarnia morska, wraz z pobliskimi kwaterami latarników — mówiąc w skrócie, lokalizacja ta stanowi prawdziwą gratkę dla wszystkich miłośników historycznej zabudowy. Warto również wspomnieć o dworcu Gryfickiej Kolei Wąskotorowej, która swego czasu stanowiła jeden z głównych środków komunikacji, dzisiaj zaś pełni rolę miejscowej atrakcji.

Obrzeża Niechorza wchodzą w skład obszaru siedlisk chronionych — na tutejszych plażach spotkać można kilka różnych gatunków ptaków, a sporadycznie nawet foki szare oraz pospolite. Na terenie rezerwatu przy jeziorze Liwia Łuża częstym widokiem są natomiast łabędzie, czaple oraz kormorany. Nie brak tutaj również lokalizacji wprost skrojonych dla zwolenników aktywnego wypoczynku — warto wspomnieć chociażby o licznych szlakach pieszych i rowerowych, a także o ośrodku sportowo-rekreacyjnym.

A o atrakcjach znajdujących się w naszej okolicy możecie Państwo przeczytać tutaj:
https://www.niechorzeluna.pl/atrakcje/