Jak wypoczynek to tylko w Pogorzelicy

Pogorzelica, to małe miasto położone w gminie Rewal, w województwie zachodniopomorskim. To jedna z najbardziej wyjątkowych nadmorskich miejscowości.

Urlopowicze mogą tu nie tylko relaksować się na szerokiej piaszczystej plaży, ale jak również cieszyć oko przepięknymi krajobrazami.  Po wschodniej stronie Pogorzelicy, możemy oglądać zarastające jezioro Konarzewo, za to na zachodniej stronie leży jezioro Liwia Łuża. Liwia Łuża, to naturalny zbiornik przybrzeżny Bałtyku. Całkowity teren zbiornika wodnego i jego obrzeża znajdują się w rezerwacie ornitologicznym.  W jeziorze jest zakaz pływania. Jak przystało na nadmorski kurort, odnajdziemy tu z pewnością smażalnie ryb, restauracje i budki z goframi.  Jednocześnie Pogorzelica, jest to wspaniałe miejsce do spacerów w naturalnym środowisku przyrody, gdzie można oddychać krystalicznie świeżym powietrzem.

Pogorzelica – atrakcji tu nie zabraknie

Obowiązkowym punktem w Pogorzelicy, jest zobaczenie i przejażdżka jedyną taką w Europie Kolejką Wąskotorową. Wraz z całą infrastrukturą została ona zrewitalizowana.  Wyrusza rano z Gryfic i cały dzień jeździ przez miasta: Trzęsacz, Rewal, Śliwin, Niechorze, Pogorzelica.  Staję w atrakcyjnych miejscach, a starodawne wagoniki i parowóz przeniosą was w klimat przeszłości.  Mówiąc wcześniej o Trzęsaczu wskazane by było tu pozostać i zobaczyć ruiny gotyckiego Kościoła pw. św. Mikołaja na klifie, który zachwyca swoją historią i legendą. Gdy jednak pogoda nie dopisze, a chcielibyśmy skorzystać z wodnych atrakcji, można odwiedzić basen lub aquapark.

Odnajdziemy tu baseny zewnętrzne, jak i kryte. Pośród ważnych atrakcji są między innymi: basen solankowy, gejzery, wodospady, jak i jacuzzi i stanowiska wodne do masaży. Najmłodsi najbardziej będą zadowoleni z placu wodnych atrakcji Wodna Dżungla, jak również z dwóch zewnętrznych zjeżdżalni o długości 60 i 130 m.

Pogorzelica – sprawdzone noclegi

Znajdziecie tu na stronę (noclegi.net.pl/pogorzelica) Państwo wiele różnych opcji noclegu, takie jak: apartamenty, hotele, pensjonaty czy domki letniskowe.  Wszystkie zlokalizowane w wspaniałym, obejmującym całą miejscowość sosnowym lesie.  Ci bardziej wymagający turyści docenią na pewno nowoczesne i stylowe wnętrza w apartamentach czy hotelach, jednakże nie brakuję tu również kameralnych miejsc dla turystów lubiących bliskość natury.  Jak najbardziej odnajdzie się tu nocleg dla każdego jak również na każdą kieszeń.