Dlaczego warto spędzić wakacje nad polskim morzem?

Coraz dłuższe wieczory i cieplejsze dni przypominają o zbliżającym się sezonie letnim. W tym okresie każdy z nas zaczyna myśleć o wakacjach i planować urlop. Choć różnorodna oferta zagranicznych kurortów i coraz korzystniejsze ceny lotów w atrakcyjne miejsca sprawiają, że z ciekawością spoglądamy w stronę innych krajów europejskich, warto pamiętać, że także nasz kraj ma do zaoferowania wiele dobrego.

Polskie morze nieprzerwanie od wielu lat przyciąga w sezonie letnim rzesze turystów. Jednym z głównych powodów popularności bałtyckiego wybrzeża jest fakt, że można tu dojechać komfortowo samochodem z praktycznie każdego miejsca w Polsce. Do najpopularniejszych nadmorskich kurortów można także trafić korzystając z połączeń pociągowych lub autokarowych. Z najbardziej odległych zakątków kraju nad morze można natomiast dostać się samolotem.

Różnorodna oferta turystyczna

Trudno jednak podejrzewać, by to komfortowy dojazd był głównym powodem, dla którego tyle osób przyjeżdża nad Bałtyk. Największe znaczenie ma fakt, że nadmorskie miejscowości mają bardzo różnorodną i atrakcyjną ofertę turystyczną, niezależnie od tego, czy udajemy się na romantyczne wakacje z ukochaną osobą, rodzinne wczasy czy wyjazd z grupą znajomych. Amatorzy aktywnej turystyki nad polskim morzem mogą oddać się m.in. surfowaniu, żeglowaniu, trekkingowi czy jeździe na rowerze. Pasjonaci przyrody mogą korzystać z uroków m.in. Słowińskiego Parku Narodowego, a turyści spragnieni zwiedzania zabytków architektury mogą zapoznać się z pięknym Trójmiastem.

Esencją wakacji nad polskim morzem jest oczywiście plaża. Piaszczyste wybrzeża umożliwiają nie tylko spędzanie czasu w wodzie, ale również opalanie się na piasku. Szeroka oferta klubów, restauracji czy kin sprawia natomiast, że także podczas niepogody jest co robić.

Zdrowe wakacje

Wyjazd nad polskie morze polecany jest nie tylko osobom poszukującym odpoczynku, ale także tym, którzy chcą nieco podreperować swoje zdrowie. Nadmorski klimat charakteryzuje się przede wszystkim świeżym i czystym wiejącym od morza powietrzem. Korzystne właściwości ma również obecny w nadmorskim powietrzu jod. Nie jest w końcu przypadkiem, że nad Bałtykiem znajduje się tak wiele ośrodków rehabilitacyjnych i uzdrowisk.